Předpověď počasí:
dvur-perlova-voda-wellness.jpg
Wellness
anot-img-vana.png

WELLNESS

Wellness zóna se nachází v budově bývalé konírny, kde na Vás čeká stylový prostor s klenutými stropy a příjemné soukromí. Poskytuje profesionální vířivku pro 4 osoby na vyvýšeném dřevěném pódiu, infrasaunu pro 1 osobu a finskou saunu pro 4 osoby. V prostoru wellness zóny si můžete doobjednat solné a bylinné koupele ve dvou samostatně stojících vanách obložených dřevem. Nebo si můžete vychutnat masáže a speciální SPA programy, které provádíme za pomoci produktů z Mrtvého moře a produktů francouzské značky THALASPA, které obsahují mořskou řasu Laminaria. Veškeré služby wellnessu jsou pouze na objednání a je potřeba je rezervovat přes recepci areálu. Maximální kapacita celé wellness zóny je 8 osob. V prostoru wellnessu jsou 4 ratanová lehátka na ospočinek a 2 křesílka na sezení.

VÍŘIVKA

Vířivka představuje komplexní terapii pro fyzickou a duševní schránku lidského organismu. Optimálně nastavená voda ve vířivce odplavuje stres, snižuje a uvolňuje napětí ve svalech. Pomáhá odvádět bolestivé pocity z postižených nebo namožených míst celého těla. Teplá vířící voda napomáhá urychlit uzdravení z menších vnitřních zranění, pooperačních stavů, pohmožděnin. Působí blahodárně nejen na zdraví, ale i na duši.

FINSKÁ SAUNA

Finská sauna regeneruje tělo působením vysoké teploty 80°C – 100°C a následným ochlazením. Díky tomu dochází k intenzivnímu prokrvení pokožky a svalů. Rozšíří se póry a dochází ke zvýšenému vylučování škodlivých látek z těla. Finská sauna má také pozitivní účinky na stimulaci krevního oběhu a srdeční činnosti.

INFRASAUNA

Infrasauna je dřevěná kabina velmi podobná klasické sauně. Zásadním rozdílem je však zdroj tepla. V infrasauně  jsou jím infrapanely, někdy nazývané  jako infrazářiče.  Pobyt v infrasauně je od klasického saunování odlišný tím, že v infrasauně dochází k ohřívání těla prostřednictvím záření, které proniká do povrchových tkání. Dostane se až do hloubky více jak 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně - svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Infrasauna má energii nastavenou tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Provozní teplota infrasauny bývá mezi 45 - 60ºC a doba pobytu v infrasauně je delší než v klasické sauně se saunovými kamny. Doporučuje se  přibližně 25–45 min. Infrasauna nemá jiný pozitivní zdravotní účinek než sauna klasická. Léčivým faktorem je u obou saun teplo, které se liší pouze zdrojem a svou intenzitou pronikání tkáněmi.
 

Vstupné do vířivky a sauny 2 hodiny 300 Kč na osobu
Privátní pronájem vířivky a sauny 2 hodiny 2 000 Kč

Veškeré další služby a procedury jsou za příplatek.

MASÁŽE

Nabízíme Vám sportovní masáže zad, šíje i celého těla. K masážím používáme několik vůní čistě přírodních olejů. Dopřát si můžete i detoxikační medovou masáž, která odvádí nežádoucí škodliviny, které se hromadí v organismu a zároveň Vám krásně vyhladí pokožku. Medová masáž se provádí na zádech teplým medem. Dokonale prohřeje a uvolní svaly podél páteře. 

Pro unavené nohy doporučujeme relaxační masáž plosek nohou ukončenou peelingem. A pro ženy nabízíme oblíbenou masáž obličeje a dekoltu zakončenou maskou francouzské kosmetiky Thalaspa. 

Masáž zad a šíje 30 min 400 Kč
Masáž celková 60 min 700 Kč
Masáž detoxikační medová 30 min 450 Kč
Masáž plosek nohou + peeling 30 min 400 Kč
Masáž obličeje a dekoltu + maska 30 min 500 Kč

ZÁBALY

Nabízíme Vám celotělový bahenní zábal, při kterém používáme přírodní černé bahno z Mrtvého moře značky J.D.S, které působí příznivě na problematickou pokožku s příznaky lupénky, ekzémů a akné. Lze ho použít i na postižená místa po úrazech, zlomeninách i při revmatických potížích. Je vhodný jako pleťová maska nebo k regeneraci Vašich vlasů. Po aplikaci bahna na celé tělo Vás zabalíme do folie, minimálně 20 min budete relaxovat na lehátku, poté následuje důkladná sprcha. 

Bahenní zábal Mrtvé moře 30 min 600 Kč

Dalším zábalem v naší nabídce je zábal na zpevnění pokožky, tzv. anticelulitidní. Obsahuje řasu Laminaria Digitata, která patří do čeledě hnědých řas. Roste na kamenech do 10 metrů pod hladinou moře. Můžeme ji najít nedaleko pobřeží Bretaně, kde roste v čisté a neznečištěné vodě. Stimuluje obnovu tkání, aktivuje buněčný metabolismus, napomáhá hubnutí snižováním tukové tkáně. Tato řasa má schopnost normalizovat minerální rovnováhu, a také má obnovovací účinek. Díky velkému obsahu jódu se často využívá na léčbu přebytečných místních usazenin a celulitidu. Laminaria napomáhá snížení obsahu cholesterolu v krvi, zadržuje rozvoj arterosklerózy. Po aplikaci směsi na celé tělo Vás zabalíme do folie, minimálně 20 min budete relaxovat na lehátku, poté následuje důkladná sprcha.

Zábal Laminaria 30 min 600 Kč

Posledním zábalem v naší nabídce je parafínový zábal. Parafín je speciální vosk obohacený vitamínem E, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům a vyniká svou schopností zadržovat teplo. Parafín má za normálních podmínek podobu tuhého vosku, který se před aplikaci na kůži musí nejprve rozehřát do tekuté podoby. Teplota nahřáté hmoty se pohybuje přibližně okolo 55°C. Parafín prohřívá, uvolňuje tkáně, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. V kosmetice se nejčastěji používá jako zábal na ruce, jelikož hydratuje a zvyšuje elasticitu pokožky. Zároveň blahodárně působí na klouby a používá se při léčbě pohybového aparátu. 

Parafínový zábal 20 min 200 Kč

PEELING

Celotělový anticelulitidní peeling značky Thalaspa s obsahem řasy Laminaria. Na celé tělo naneseme peeling, jemnou masáží odstraníme z pokožky přebytečné šupinky a škodliviny. Dojde k prokrvení pokožky. Následuje sprcha. 

  30 min 500 Kč

KOUPELE

Koupele probíhají v samostatně stojících vanách obložených dřevem. Aromaterapeutická solná koupel z mrtvého moře s kadidlovníkovým olejem. Sůl z Mrtvého moře uvolňuje napjaté svaly a zotavuje Vaši kůži. Kadidlovníkový olej s velmi příjemnou vůní je antiseptický, vypíná kůži, pomáhá při bronchitidě, kašli, rýmě a uvolňuje myšlenkové pochody.

Přírodní minerální koupelová sůl 20 min 400 Kč
  20 min 400 Kč

Koupel obsahující rozdrcenou mořskou řasu Laminaria. Vyživuje Vaši pokožku, aktivuje krevní oběh a zlepšuje celkový stav těla.

  20 min 400 Kč

Bylinná koupel značky HERBASPA
Kosodřevina - hřejivá, pěnivá koupel, která uvolňuje a prokrvuje svaly
Levandule - harmonizační nepěnivá bylinná koupel

  20 min 350 Kč

SPA PROGRAMY

SPA MRTVÉ MOŘE 90 min 1 200 Kč
koupel + bahenní zábal + lehká relaxační masáž mlékem z Mrtvého moře
SPA ŘASA LAMINARIA 90 min 1 300 Kč
koupel + peeling + zábal řasa + namazání krémem Laminaria

Kompletní ceník si můžete stáhnout zde:
Ceník wellness.pdf (373 kB)