Předpověď počasí:
CZ EN DE
1455027403-160205-npg-pozvanka-vojtechvlk-4-copy.jpg

Výstava fotografií TranSpiRituals Vojtěch Vlk

Vážení hosté,

 

projekt úspěšného fotografa Vojtěcha Vlka s názvem TranSpiRituals přináší do naší galerie dokumentární i portrétní fotografie mapující spiritualitu a rituály napříč světovymi náboženstvími. Autor na svých snímcích představuje průřez dokumentární a portrétní tvorbou s duchovní tématikou. Dokumentům či fotoesejům o lidech a komunitách mimo hlavní proud, kteří hledají duchovno, se autor věnuje již od počátků své tvorby. 

V prvním ročníku studia UMPRUM dokumentoval práci sester boromejek ve svých rodných Moravských Budějovicích, později na stáži v Jeruzalémě vznikl soubor fotografií z Izraele a Palestiny. V Praze pak dokument „Capuccini“ ze života bratří kapucínů na pražské Loretě či kniha fotografií z premonstrátského kláštera v Innsbrucku. V nedávnych letech podnikl Vojtěch Vlk několik cest za křesťanskymi velikonočními rituály na Filipíny, do Mexika a do španělské Andalusie, z nichž přivezl sérii působivych záběrů. Ty ještě doplňují fotografie ze života a portréty „svatých mužů“ Sádhuú z indického Váránasí.

Zároveň s výstavou vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Kant stejnojmenná kniha, kterou si na Perlové vodě můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu 490 Kč. Úvodního slova se ujal teoretik fotografie Josef Moucha, který autorovu snahu shrnuje takto: „Vojtěch Vlk skládající dohromady pestrou mozaiku religiozity se při svém poutnictví ptá, čím se různé konfese liší. Prostřednictvím volné tvorby pak nehledá nic menšího než podstatu lidství. V zásadě tedy běží o svědectví, kam až je člověk ve snaze o transcendenci připraven zajít.“

Vojtěch Vlk vystudoval ateliér fotografie na Vysoké škole umělecko-průmyslové a absolvoval také studijní stáže v Kanadě, Vídni a v Izraeli. Věnuje se především korporátní a portrétní fotografii. Spolupracuje s časopisem Xantypa. A jeho velkou vášní je cestování a reportážní fotografie často zaměřená právě na duchovní témata.

Všechny fotografie jsou prodejní : 

Fotografie 70 x 100 cm.......................................5.000,- Kč / ks

Fotografie 50 x   70 cm.......................................3.000,- Kč / ks

Uvedené ceny fotografií jsou kompletní, včetně adjustace a rámu Nielsen. Fotografie pro Vás zhotoví laboratoř Foto Riegl ve vysoké kvalitě tisku. V případě Vašeho zájmu o fotografie nebo pro více informací k velkoformátovému tisku (osvitu) kontaktujte prosím Radku Peškovou na tel. 607 072 668.

Výstava potrvá do 31. 3. 2017 

Plakát k výstavě